Makina rrotullohet 5 herë pas aksidentit dramatik, pilotja shpëton me një kafshim në gjuhë

Claudia Hurtgen, një pilote e kategorisë “Extreme E”, ka shpëtuar për mrekulli pas një aksidenti dramatik.

Makina e saj u rrotullua 5 herë gjatë garës në Arabinë Saudite, por fatmirësisht dhe çuditërisht, 49-vjeçarja pati vetëm një plagë në gjuhë nga aksidenti.