“U prefsh në paqe”, Partizani nderon Bashkim Finon me gabim drejtshkrimor në fanelë

Futbollistët e Partizanit u paraqitën në fushën e stadiumit “Loro Boriçi”, pak minuta para nisjes së supersfidës ndaj Vllaznisë, me një bluzë në nderim të Bashkim Finos, i cili ndërroi jetë më 29 mars.

Politikani i njohur njihej edhe si futbolldashës dhe tifoz i “Të kuqve” dhe për këtë arsye, klubi i zemrës vendosi që ta kujtonte me një fanelë që kishte të stampuar foton e tij dhe një mesazh.

Pikërisht te mesazhi ishte një gabim drejtshkrimor që binte në sy, sepse në vend që të shkruhej “U prehsh në paqe”, ishte shkruar “U prefsh në paqe”.