Futbolli britanik hap dyert e stadiumeve, 8000 tifozë për finale e Kupës

wembleystadium2 1100x620

Pas më shumë se një viti bllokim për shkak të pandemisë, tashmë futbolli britanik hap dyert për tifozët.

Falë procesit të vaksinimit masiv dhe uljes së rasteve të reja dhe viktimave nga Covid, qeveria britanike vendosi të japë dritën jeshile për praninë e tifozëve në stadiume.

Dhe kjo do të ndodhë që më 25 prill, ku në Wembley do të luhet finalja e Kupës Carabao mes Tottenham dhe Manchester City.

Mësohet se pjesëmarrja do të jetë ende e kufizuar dhe vetëm 8000 persona mund të ndjekin live këtë ndeshje. Në mënyrë simbolike biletat do shpërndahen për tifozët e dy skuadrave dhe punonjësit e shërbimit shëndetësore.

  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, Sfidat për zgjedhje të lira!
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, të ftuar dhe analistët Edlira Gjoni dhe Mentor Kikia
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi shpjegon në “Absolut 4” mënyrën si duhet të votojmë në zgjedhje
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Procesi ishte shumë kritik
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi: Nuk donim të vinim në diskutim kredibilitetin e këtij procesi
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Njëra nga palët nuk do ta pranonte