Ndjekësit “masakrojnë” Cher pasi bëri një postim për George Floyd, këngëtarja kërkon falje

Untitled collage 2021 04 05T144444.213 1100x620

Këngëtarja Cher postoi një status për George Floyd në Twitter, por njerëzit duket se nuk e pritën shumë mirë.

74-vjeçarja tha se mund ta kishte ndihmuar Floyd, nëse do të kishte qenë në Minneapolis në atë kohë.

“Po flisja me mamanë dhe ajo më tha: Pashë gjyqin e policit që vrau George Floyd dhe qau. I thashë që tingëllon si çmenduri, por, kam menduar se nëse do të kisha qenë aty, mund ta kisha ndihmuar.”

Kaq mjaftoi që këngëtarja të kritikohej ashpër nga ndjekësit, të cilët e akuzuan si “white saviour ose shpëtimtarja me lëkurë të bardhë”.

E gjendur në këtë situatë, Cher kërkoi ndjesë publike duke thënë:

“Ndonjëherë i lëndon njerëzit pa e ditur se çfarë nuk është e papërshtatshme. Më vjen shumë keq për ata që mërzita në komunitetin e njerëzve me ngjyrë.”