Kur “Fenomeni” 17-vjeçar i tregoi botës talentin e tij

ronaldo boca 600x338

Janë mbushur plot 27 vite nga ky aksion i mrekullueshëm i “Fenomenit” Ronaldo, kur ishte ende adoleshent.

Në moshën 17-vjeçare, braziliani i tregoi botës talentin e tij të jashtëzakonshëm, në një ndeshje të Kupës Libertadores, ndaj Boca Juniors.

Adoleshenti dribloi 3 mbrojtës, dribloi edhe portierin dhe shënoi me portën e boshatisur.