Organizoi vrasjen e Behar Sofias, Apeli le në burg Skënder Vathin

Untitled collage 2021 04 06T130154.917 1100x620

Gjykata e Apelit Tiranë ka lënë në qeli Skënder Vathin, i akuzuar si organizator i vrasjes së Behar Sofias. Ai kërkoi nga Apeli ndryshim të masës së sigurisë nga arrest në burg në masë më të butë.

Vathi ka mbajtur qëndrim mohues në lidhje me akuzën. Në asnjë moment ai nuk e ka pranuar akuzën e ngritur nga prokuroria.

Ndërkohë 3 të dyshuarit e tjerë Leonard Xhixha, Xhuliano Visha dhe Ernejt Shyti nuk kanë bërë ankim të masë së sigurisë.

Atentati i sofistikuar ndaj Behar Sofia ndodhi mëngjesin e 25 shkurtit në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. 66-vjeçar me origjinë nga Lapardhaja e Beratit dhe banues prej vitesh në Tiranë u qëllua dy herë me pistoletë me silenciator, teksa ecte në trotuar buzë Lanës përballë “Piramidës”.

  • LAJMI I FUNDIT | Kavajë, plagosje me armë zjarri brenda zyrës elektorale të PD-së
  • LAJMI I FUNDIT | Kavajë, Lulzim Basha po i drejtohet zyrës elektorale ku ndodhi ngjarja
  • LAJMI I FUNDIT | I plagosuri, Bledi Oshtuni