Real Madrid kundër Liverpool me një mungesë të madhe

benzema hazard real madrid 1100x620

Shpresës se Eden Hazard do të ishte pjesë e takimit të parë të Real Madrid kundër Liverpool në 1/8 e Champions League i ka dhënë fund trajneri Zinedin Zidane duke e lënë jashtë skuadrës.

Vendimi i francezit vjen për shkak të problemeve të tij të dëmtimeve të shpeshta me klubin deri më tani. Megjithatë, një lajm pozitiv për “Los Blancos” është kthimi i mesfushorit Fede Valverde.

Uruguajani është rikuperuar shpejt nga dëmtimi që pësoi kundër Celta Vigo dhe i jep madrilenëve një tjetër mundësi në mesfushë.

Lista e skuadrës së Real Madrid kundër Liverpool:

Portjerë: Thibaut Courtois, Andriy Lunin, Diego Altube.

Mbrojtës:  Eder Militao, Raphael Varane, Nacho, Marcelo, Alvaro Odriozola, Ferland Mendy.

Mesfushorë: Toni Kroos, Luka Modric, Casemiro, Fede Valverde, Isco, Sergio Arribas.

Sulmues: Karim Benzema, Marco Asensio, Lucas Vazquez, Vinicius, Mariano Diaz, Rodrygo.

  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, Sfidat për zgjedhje të lira!
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, të ftuar dhe analistët Edlira Gjoni dhe Mentor Kikia
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi shpjegon në “Absolut 4” mënyrën si duhet të votojmë në zgjedhje
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Procesi ishte shumë kritik
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi: Nuk donim të vinim në diskutim kredibilitetin e këtij procesi
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Njëra nga palët nuk do ta pranonte
  • LAJMI I FUNDIT | Blendi Klosi: Synojmë të marrim 5 mandate në qarkun e Beratit
  • LAJMI I FUNDIT | Blendi Klosi: Rikthimi i votës së majtë garanton mandatin e 5 në Berat