Greva në Rinas, pritet të ketë arrestime

pezullohen fluturimet ne rinas 1100x620

Hetimi i Prokurorisë së Tiranës lidhur me kontrollorët e Rinasit për veprën penale të “shpërdorimit të detyrës” ka nisur pas një referimi të Albkontroll dhe Policisë së Shtetit.

Gjatë orëve të natës janë kryer veprime të shumta hetimore në drejtim të evidentimit të rolit të secilit prej personave të përfshirë në ngjarje.

Burime jozyrtare konfirmojnë se në orët në vijim pritet të ketë edhe arrestime.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 4 humbje jete në 24 orët e fundit nga Covid-19
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 125 raste të reja nga 1983 testime të kryera
  • LAJMI I FUNDIT | Në spitalet po trajtohen 204 pacientë, 12 në terapi intensive, 3 të intubuar
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Që nga nisja e pandemisë kanë humbur jetën 2321 persona