Bllokimi i Rinasit, ikin një pjesë e kontrollorëve turq e grekë

Kulla ne rinas 1100x620

Burime për A2 nga aeroporti i Rinasit bëjnë me dije se me kthimin e një pjese të kontrollorëve shqiptarë, janë larguar kontrollorët e huaj që mbërritën në vendin tonë një ditë më parë për të nisur pjesërisht punën.

Bëhet me dije se kontrollorët turq kanë qenë më së shumti në gatishmëri dhe ndihmë për fluturimet emergjente.

Pritet që brenda ditës të kthehen edhe kontrollorë të tjerë shqiptarë dhe paralelisht të largohet stafi i huaj.