Parashikimi i motit: 26 prill 2021

parashikimi i motit foto e madhe 1100x620

Paraditja e kësaj të hëne do të jetë me kthjellime të shumta dhe vranësira të pakta. Mesdita dhe orët vijuese shtojnë vranësirat në territor, më të shpeshta në zonat veriore ku mbrëmja dhe orët e natës sjellin shira të dobët.

Temperaturat do të rriten në të dyja vlerat ditore duke bërë që vlerat minimale/maksimale në rang territori të luhaten nga 6 në 25 gradë celsius.

Era do të fryjë e lehtë deri pas mesditës, ku bëhet mesatare në territor, por deri e fortë në det, nga drejtimi jugor, ndërsa dallgëzimi në brigje ngjitet mbi 3 ballë.

  • LAJMI I FUNDIT | Shqipëri, 1 humbje jete në 24 orë nga COVID-19
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Janë 8 rastet e reja nga COVID-19 në 3375 testime
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Marrin trajtim spitalor 19 pacientë, 5 në terapi intensive