10 më të votuarit deri tani, ku renditen Lulzim Basha dhe Edi Rama

bsh 1100x620

Ndërkohë që në pjesën më të madhe të Shqipërisë vijon procesi i numërimit të votave për kandidatët janë publikuar dhe rezultatet e deritanishme se kush qëndron në krye të listës.

Nga përditësimi i fundit i të dhënave deri në orën 22:00 në krye të listës së më të votuarve nga qytetarët qëndron kreu i grupit socialist Taulant Balla me 17,839 vota, i ndjekur nga ministri Çuçi dhe kryeministri Edi Rama.

Për të shkuar te kandidati i parë demokrat më i votuar duhet të shkojmë në vendin e 9-ë aty ku renditet Flamur Hoxha i cili ka marrë 9,159 vota.

Kreu i demokratëve Lulzim Basha momentalisht renditet në vend të 14 me 6,977 vota preferenciale, vetëm 400 vota më shumë nga Tom Doshi që është dy vende më poshtë të tij.

Renditja e kandidatëve sipas votave

1. TAULANT BALLA          PS          17,839

2. BLEDAR ÇUÇI                PS            11,814

3. EDI RAMA                      PS            11,412

4. NIKO PELESHI              PS            11,320

5. SAIMIR HASALLA         PS           11,051

6. BLENDI KLOSI               PS           10,381

7. ERION BRAÇE                PS           10,052

8. AURORA MARA           PS           9,367

9. FLAMUR HOXHA          PD-AN  9,159

10. ERVIN SALIANJI         PD-AN  9,131

11. BELINDA BALLUKU   PS           8,390

12. BLEDJON NALLBATI  PD-AN  7,320

13. DASHNOR SULA         PD-AN  7,258

14. LULZIM BASHA           PD-AN  6,977

15. PAULIN STERKAJ       PS           6,898

16. TOM DOSHI               PSD          6,581