Sekuestrimi i pasurive të ish-kreut të Kushtetueses, reagon ambasadorja amerikane

25 PRILL KIM DURRES frame 15922 1100x620

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim, reagoi pas lajmit se Gjykata e Posaçme ka pranuar kërkesën e SPAK-ut për sekuestrimin e pasurive të 3 ish-gjyqtarëve, mes të cilëve edhe të ish-kreut të Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja.

“Gjykata e Posaçme pranoi kërkesën e SPAK-ut për sekuestrimin e aseteve të 3 ish-gjyqtarëve që nuk kaluan dot vetting-un për fshehje asetesh. Reforma në Drejtësi nuk do të jetë e shpejtë, e lehtë dhe perfekte, por po ecën përpara, hap pas hapi”, shkroi Kim në Twitter.