Kurz uron Ramën: Do të bashkëpunojmë për pandeminë, ju mbështesim për integrimin

1440x810 cmsv2 6ebdb0ef b07b 5fdf b7bf 19fbaa093545 3902694 1100x620

Një tjetër urim nga ndërkombëtarët ka marrë sot kryeministri Edi Rama për fitoren në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Është kryeministri austriak Sebastian Kurz, i cili përmes një postimi në Twitter ka uruar kreun e qeverisë shqiptare dhe shprehet se mezi pret që të forcojë më tej marrëdhëniet mes dy vendeve, ndërkohë që shpreh mbështetjen për integrimin e Shqipërisë në BE.

“Urime Edi Ramës për fitoren e radhës të zgjedhjeve parlamentare. Austria mezi pret të forcojë më tej marrëdhëniet tona të forta bilaterale me ju dhe të gjitha forcat e tjera politike në Shqipëri, për të luftuar së bashku pandeminë e COVID-19, për të mbështetur perspektivën e Shqipërisë në BE dhe për t’i mundësuar asaj hyrjen në fazën tjetër të procesit të anëtarësimit”.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 1 viktimë në 24 orët e fundit, 39 raste
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 71 pacientë në spitale, 7 në terapi intensive, asnjë në intubim
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 1 viktimë në 24 orët e fundit, 39 raste