Kosova regjistron dhe 11 viktima nga koronavirusi

kosova klinika koronavirus 1100x620

11 persona të tjerë kanë humbur jetën në Kosovë si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 202 persona rezultuan të infektuar me virusin Sars Cov-2 ndërsa 646 u shëruan

Që nga nisja e pandemisë numri total i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri ka shkuar 105.188, ndërkohë ai i viktimave është 2.173.