Chelsea “blindon” vendin në Champions League

6c7a693e4e253ed2bc74a98dea196d7ao2 1100x620

Chelsea kam fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës në kampionat përball Fulham, për të forcuat dhe më tej pozitat në vendin e katërt të Premier League.

Ishte Kai Havertz ai që shënoi dy herë në portën e kundërshtarëve, duke bërë që Blutë e Londrës të thellojnë diferencën me 6 pikë nga vendi i pestë.

Tashmë e gjithë vëmendje e Chelsea është në ndeshjen e 5 majit ku do të presë Real Madrid në ndeshjen e kthimit për gjysmëfinalet e Champions League, pas barazimit 1-1 që morën në takimin e parë në kryeqytetin spanjoll.