Parashikimi i motit: 1 maj 2021

Parashikimi i motit foto cover 1100x620

Kthjellime dhe vranësira të shpeshta mbizotërojnë motin në vend deri afër mesditës kur pritet shtim i vranësirave dhe shira afatshkurtër në veri dhe zonat qendrore, jugu vijon pa shi.

Vonë pasdite reshjet tërhiqen në skajin verior duke kthjelluar gradualisht kushtet e motit në vend.

Temperaturat e ajrit mbeten të larta në mëngjes, por rënie me 2 gradë sjell mesdita në gjysmën veriore të vendit, ndërsa ruhet maksimumi prej 29 gradë, në zonat jugore.

Era do të fryjë e lehte dhe mesatare në tokë, por deri e fortë në det me drejtim jugor deri pasdite kur pritet që era të marrë drejtim verior. Dallgëzimi në brigje ngjitet në 3-4 ballë.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 3 humbje jete nga Covid-19 në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 42 raste të reja nga 2707 testime
  • LAJMI I FUNDIT | Në spitalet COVID po trajtohen 88 pacientë, 8 në terapi intensive, 4 të intubuar