Përcaktohet finalja e Kupës së Gjermanisë

f43b45f05fc663c8813b61849aaa5864o2 1100x620

Borusia Dortmund është finalistja e dytë e Kupës së Gjermanisë për sezonin 2020-2021.

Verdhezinjtë fituan me rezultatin e thellë 5-0 në ndeshjen gjysmëfinale përballë Hosten Kiel, i cili aktualisht militon në kategorinë e dytë.

Ndeshja nuk kishte histori me Dortmund që tregoi që në minutat e para që kërkon të dalë me një trofe në këtë sezon. Golat në këtë takim u shënuan nga Reyna, Reus, Bellingham dhe Hazard.

Dortmund do të përballet në finale me Leipzig, i cili eliminoi një ditë më parë Werder Bremen në kohën shtesë.