Arrest me burg minorenit që grabiti argjendarinë në Vlorë

vlore 8 1100x620

Arrest me burg ka vendosur gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë për minorenin Martin Kapllanaj. 17-vjeçari grabiti me armë argjendarinë në Vlorë pak ditë më parë.

Seanca gjyqësore është gjykuar nga gjyqtarja Vjola Canaj që merret me çështjet e minorenëve dhe është zhvilluar me dyer të mbyllura.

Ngjarja ndodhi paraditen e 29 prillit në një argjendari në Vlorë, ku tentativa e grabitjes së 17-vjeçarit hasi në në rezistencën e dy të rinjve, që ndodheshin në argjendari, dhe pronares.