Seria A, Lazio-Genoa mbyllet 4-3. Bardheblutë ende në garë për në Champions League

lacio 1100x620

Lazio mundi Genoa 4-3 në ndeshjen e ditës së 34-t të kampionatit të Serisë A, të luajtur në Romë dhe shpreson Champions League. Bardheblutë mbyllën pjesën e parë me një epërsi 2-0 me golat e Correa në minutën e 30-të dhe nga Immobile me një penallti në minutën e 43-të.

Në fillim të pjesës së dytë, Genoa bëri një autogol nga Marusic, por Lazio u përgjigj me Luis Alberto dhe Correa.

Skuadra e Inzaghi merr epërsinë me Correa. Luis Alberto mendon për këtë një minutë më vonë për të vendosur gjërat përpara golit të Correa. Penalltia e Scamacca dhe, një minutë më vonë, goli i Shomurodov, i dhanë ndeshjes një fund emocionues.

Skuadra e Inzaghi është e gjashta me 64 pikë, Genoa mbetet 13 / o me 36.