Kategoria Superiore, Partizani merr kryesimin

partizani 600x338

Partizani ka marrë kryesimin e Kategorisë Superiore pas mbylljes së javës së 31-të.

Të kuqtë mposhtën 1-0 Apoloninë, me golin e Jasir Asanit, duke shkuar në kuotën e 57 pikëve dhe duke kapërcyer në renditje Teutën, që barazoi 0-0 me Vllazninë.

Shkodranët tashmë e shohin veten të tretët, me 54 pikë, me vetëm një pikë më shumë sesa Laçi vendit të katërt.

Kjo është hera e parë këtë sezon që Partizani kryeson i vetëm kampionatin.

  • LAJMI I FUNDIT | Po mbahet mbledhja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike
  • LAJMI I FUNDIT | Basha: Aspiratën për ndryshim e mishëron sot vetëm PD, do vazhdojmë të luftojmë
  • LAJMI I FUNDIT | Nishani: Masakra elektorale e vërtetë, por ka qenë edhe dështim i joni
  • LAJMI I FUNDIT | Nishani: Baza e dëshpëruar, dështuam të realizonim ndryshimin
  • LAJMI I FUNDIT | Nishani: Zoti Basha, jep dorëheqje nga drejtimi i Partisë përpara zgjedhjeve