Parashikimi i motit: 3 maj 2021

parashikimi i motit foto e madhe 1100x620

Sot priten kthjellime dhe vranësira kalimtare deri afër mesditës kur vranësirat shtohen gradualisht nga jugu deri në qendër, ndërsa mundësia për shira të papërfillshëm do të shfaqet në zona të izoluara në qendër dhe lindje të vendit.

Temperaturat e ajrit do të shënojnë rënie me 2 gradë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur dy vlerat ditore nga 9 në 25 gradë celsius.

Era do të fryjë e lehtë në tokë, por mesatare në det nga drejtimi veriperëndimor gjatë gjithë ditës, ndërsa pasditja sjell forcim të erës deri mesatare në tokë, por deri e fortë në brigjet detare jugore ku dallgëzimi do të ngjitet mbi 3 ballë.

  • LAJMI I FUNDIT | PD drejt 13 qershorit - Absolut 4
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar: Çlirim Gjata, Genti Malko, Lutfi Dervishi, Ilir Kalemaj
  • LAJMI I FUNDIT | PD drejt 13 qershorit - Absolut 4