Vojvoda largon makthin e Serie B për Torinon

SERIE A TORINO frame 250 1100x620

Torino largon makthin e rënies nga Serie A, të paktën përkohësisht. Skuadra historike e futbollit italian vuante mungesën e rezultateve prej nisjes së sezonit, të cilat e kanë lënë në zonën e ftohtë dhe pranë rrezikut.

Torinezët mund të marrin frymë pasi mundën me golin e mbrojtësit kosovar Mërgim Vojvoda, Parmën. Me 34 pikë, Torino mban vendin e 15, vetëm 3 pikë larg vendit të fundit që garanton rënien.

Gjithsesi, skuadra që drejtohet nga Davide Nicola, ka garanci edhe një ndeshje të prapambetur që duhet ta luajë kur kanë mbetur edhe katër javë nga fundi i kampionatit italian.