E dëbuan nga rrjetet sociale, Trump prezanton platformën e vet online

trump foto jave cover 1100x620

Donald Trump prezanton një platforme të re të komunikimit online, e cila siç thotë, do të publikojë materiale, direkt nga tryeza e ish-presidentit.

Twiter dhe Facebook, pezulluan llogaritë e Trump pas trazirave në Capitol Hill gjatë muajit janar. Që atëherë, ish-presidenti i publikon deklaratat e tij, përmes njoftimeve për shtyp.

Tani e tutje, manjati i pasurive të patundshme do të komunikojë me anë të platformës së re, e quajtur “Nga tryeza e Donald Trump”. Ndjekësit do të jenë në gjendje të pëlqejnë postimet dhe gjithashtu t’i shpërndajnë në Twiter dhe Facebook.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 3 humbje jete në 24 orët e fundit nga Covid-19
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 91 raste të reja nga 1762 testime të kryera
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Po trajtohen 111 pacientë, 17 në terapi intensive, 6 të intubuar