“Chanel Rock”, shtëpia franceze e modës sugjeron veshjet bardhë e zi

Shtëpia franceze e modës Chanel sjell një koleksion krejt ndryshe për sezonin 2021/2022, ku spikasin kryesisht ngjyrat bardhë e zi. 

Veshjet me thekë, të ngushta e të grisura apo lëkurë janë propozimi i Chanel në koleksionin e quajtur “Chanel Rock”.

Ende larg pasarelave për shkak të pandemisë, koleksioni i ri erdhi përmes një video të realizuar në fshatin piktoresk të Provence, në jug të Francës. Mes mureve me gurë të bardhë, modelet sfiluan veshur me fustane të bardhë e të zezë, pantallona lëkurë, rrjeta apo thekë, e shumë pak ngjyra mes tyre.

Shtëpia e modës u frymëzua për këtë vend nga filmi klasik i vitit 1960, “Testamenti i Orfeut”. Pas lehtësimit të masave anti-covid, Chanel ka planifikuar të organizojë një sfilatë në Paris në muajin korrik.

  • LAJMI I FUNDIT | SPAK çon për gjykim dy ish-anëtarët e Gjykatës Kushtetuese
  • LAJMI I FUNDIT | SPAK çon për gjykim ish-gjyqtarët Bashkim Dedja dhe Fatos Lulo
  • LAJMI I FUNDIT | Dedja dhe Lulo akuzohen për "deklarim të rremë" të pasurisë