Berisha “non grata” nga SHBA, Taulant Balla përshëndet vendimin e DASH

Publikuar më: 19/5/2021, ora 14:51
Taulant Balla 1024x576

Berisha “non grata” nga SHBA, Taulant Balla përshëndet vendimin e DASH

Publikuar më: 19/5/2021, ora 14:51

Taulant Balla, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, ka reaguar i pari pas shpalljes “non grata” të familjes Berisha nga Departamenti Amerikan i Shtetit.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Balla përshëndet vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

PËRSHËNDES VENDIMIN E SHTETEVE TË BASHKURA TË AMERIKËS NDAJ SALI BERISHËS:

“Aktet e korruptuara të ish-Presidentit të Shqipërisë Sali Berisha kanë minuar demokracinë në Shqipëri. Po e shpall Berishën dhe anëtarët e afërt të familjes së tij si të papranueshëm për të hyrë në Shtetet e Bashkuara.

Ne mbetemi #tëbashkuarkundërkorrupsionit me partnerët tanë në Shqipëri.”