E vetme përballë qindrash, gruaja e armatosur palestineze ekzekutohet nga ushtria izraelite

Një grua e mbuluar dhe e armatosur me një automatik u ekzekutua nga ushtria izraelite ndërsa përpiqej të sulmonte disa prej ushtarëve në një pikë kontrolli në Bregun Perëndimor.

Kamerat e sigurisë kanë filmuar gruan ndërsa shënjestron ushtarët izraelitë pasi është mundur të qëllojë drejt tyre.

Në një tjetër video, shfaqet gruaja e pajetë në mes të rrugës dhe ushtarët që shkojnë dhe largojnë prej saj armën.

Prej më shumë se 10 ditësh situata mes Izraelit dhe Palestinës është tensionuar ndjeshëm, ku më shumë se 210 persona nga të dyja palët kanë humbur jetën.