Nga mesfushor në portier për 90 minuta, River Plate triumfon edhe pa rezerva në Kupën Libertadores

enzo perez goalkeeper portier river plate 1100x620

Një mesfushor që mbron katërkëndëshin e portës. River Plate nuk kishte në dispozicion asnjë prej portierëve në përballjen me Santa Fe për Kupën Libertadores për shkak të shpërthimit pandemisë në skuadër.

Në klubin argjentinas rezultuan 20 futbollistë pozitivë përfshirë të gjithë portierët, duke e lënë ekipin e Marselo Gajardos me vetëm 10 lojtarë të gatshëm.

Gjendur në këtë situatë të pazakontë, River Plate ia besoi portën mesfushorit Enzo Perez, i cili ka pasur madje edhe një dëmtim në këmbë.

Gjetja e argjentinasve është fantastike dhe funksionoi, ndërsa River Plate beri mrekullinë duke mundur 2-1 Santa Fe, një fitore që e mban në vendin e parë në grup në Kupën Libertadores.