U skualifikua nga gara për kreun e PD, Ibsen Elezi: E prisja

ibsen 1100x620

Ish-kryetari i Partisë Demokratike në Kukës, Ibsen Elezi reagon për herë të parë pasi mbledhja e Kryesisë vendosi ta skualifikojë nga gara për kreun e ri të PD që do të zhvillohet më 13 qershor.

Ibsen Elezi shprehet se e priste një vendim të tillë dhe se po pret një përgjigje zyrtare për këtë gjë nga ana e partisë.

“Të nderuar miq, tash sapo u ktheva nga Kosova, mora lajmin nga mediat se më kanë skualifikuar nga gara për kryetar të PD. Jua them me bindje që e prisja, e kam deklaruar më parë. Pres të marr përgjigjen zyrtare dhe më pas do kem prononcimin tim”, shkruan Elezi.