Juve, 10 sulmuesit që kanë fituar titullin e golashënuesit në Serie A

Këto janë “bomberët” e Juventus që kanë fituar titullin si golashënuesit e Serie A ndër vite.

I fundit i një liste shumë të pasur është Cristiano Ronaldo, i cili ka dhënë gjurmë edhe në Itali, pas rekordeve të tij në Spanjë dhe Angli.