Finalja Vllaznia-Skënderbeu, tifozët shkodranë “pushtojnë” Tiranën

vllaznia 1100x620

Sot në orën 19:00 luhet finalja e Kupës së Shqipërisë, midis Vllaznisë dhe Skënderbeut. Trofeu mund t’i japë një kuptim pozitiv të gjithë sezonit, për dy ekipe që për motive të ndryshme kanë shumë për t’u ankuar.

Rëndësia e ndeshjes është perceptuar edhe nga tifozeria, që po vërshon në Tiranë, siç shihet nga pamjet në afërsi të sheshit Skënderbej.