19 raste të reja dhe asnjë viktimë nga koronavirusi në Kosovë

koronavirusi koalicioni kosove 1100x620

Një tjetër ditë pa asnjë viktimë nga koronavirusi në Kosovë.

Sipas Institutit të Shëndetit Publik, gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 2733 mostra, prej të cilëve rezultojnë 19 raste pozitive.

Pas bilancit të sotëm, numri total i rasteve pozitive është 107 410 dhe 2243 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar edhe 177 pacientë, kurse numri i rasteve aktive është 2043.