Cillessen, kundër vendimit të De Boer

cilessen 600x338

I thirrur dhe më pas i larguar nga kombëtarja e Holandës për shkak se doli pozitiv me COVID-19, Cillessen u zëvëndësua nga Marco Bizet.

Pakënaqësinë për këtë ai e shprehu hapur për “Telegraaf”: “Një goditje e madhe, e cila do të ketë pasoja në të ardhmen. Nuk e prisja këtë gjë dhe është shumë e dhimbshme për mua. Kur u njoftuan skuadrat për EURO 2020 unë isha portieri i parë dhe pas rezultatit pozitiv me COVID-19, trajneri më largoi vetëm me një telefonatë”.