“Lamtumirë usta!”… Politika, mesazhe ngushëllimi për Pirro Manin

“Lamtumirë usta” Politika mesazhe ngushëllimi për Pirro Manin 1100x620

Kryeministri Edi Rama postoi një mesazh ngushëllimi në rrjetet sociale pas ndarjes nga jeta të Pirro Manit. “Ishte ustai i madh i skenës kombëtare teatrore. Pa të kultura dhe historia e artit skenik shqiptar do të ishin shumë më të varfër. U prehtë në paqe dhe ngushëllime familjes”, shkroi Rama.

Edhe kreu i opozitës, Lulzim Basha, iu bashkua mesazheve të ngushëllimit për ndarjen nga jeta të artistit të madh. “Me hidhërim të thellë mësova lajmin e ndarjes nga jeta e ikonës së teatrit Pirro Mani.

E sotmja është një ditë e trishtë për teatrin, një ditë e trishtë për artin shqiptar, një ditë e trishtë për artdashësit. Në këto orë të vështirë për familjen Mani i shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta bashkëshortes znj. Pavlina Mani dhe fëmijëve, si dhe kolegëve e miqve të tij në botën e artit.

U prehtë në paqe!”, shkroi Basha.