Parashikimi i motit: 3 qershor 2021

parashikimi i motit foto e madhe 1100x620

Do të ketë kthjellime në territor gjatë paradites, pasdites dhe në vijim; orët e mesditës sjellin vranësira të dukshme në të gjithë vendin dhe shira të dobët në veri-verilindje, por bregdeti mbetet i kthjellët.

Temperaturat e ajrit vijojnë të rriten në të dyja vlerat ditore duke variuar nga 8 në 28 gradë celsius.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare në pjesën më të madhe të ditës, por sërish mesdita forcon erën në zonat perëndimore dhe brigjet detare duke krijuar përkohësisht dallgëzim 3-4 ballë.