Spanja nuk ndihet favorite për Europianin

Spanja nuk ndihet favorite per Europianin 1100x620

Mesfushori i Spanjës, Rodri foli në konferencën për shtyp në lidhje me shanset e Spanjës për të fituar EURO 2020.

“Kemi një brez të ri që në turnet e fundit të mëdha nuk kemi mbledhur rezultate të mira, prandaj mendoj se nuk jemi favoritë për ta fituar trofeun, por jemi një skuadër e fortë dhe do të luftojmë deri në fund”, u shpreh mesfushori.