Vrau bashkëfshatarin në lokal dhe i plagosi djalin, lihet në burg Sofokli Shani

Untitled collage 2021 06 04T110513.067 1100x620

Gjykata e Lushnjës vendosi masën e sigurisë arrest me burg për shtetasin Sofokli Shani, i cili akuzohet se një ditë më parë në fshatin Fier i Ri vrau pas një sherri Rako Qorrin dhe plagosi djalin e tij Kejdi Qorri.

Shani e pranoi krimin e rëndë përpara trupit gjykues, por shtoi se e ka kryer aktin në gjendje të dehur. Gjithashtu ai kërkoi gjykim të shkurtuar.

Prokurore e çështjes është Merita Selimi, ndërsa avokati është caktuar kryesisht nga gjykata Edvin Agolli. Pasi dëgjoi palët, gjyqtarja Ersida Bajgori vendosi burg pa afat për autorin e ngjarjes.