Grabitet nga persona të armatosur një pikë karburanti në Durrës

grabitja 600x338

Persona të armatosur kanë grabitur një pikë karburanti mëngjesin e së dielës në autostradën Tiranë-Durrës, në vendin e quajtur Fllakë.

Mësohet se dy persona të maskuar, nën kërcënimin e armës i kanë marrë xhiron ditore punonjësit të karburantit dhe më pas janë larguar me shpejtësi me një mjet.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar efektivet e policisë të cilët kanë ngritur pika kontrolli dhe po punojnë për kapjen e  autorëve. Gjithashtu, janë shoqëruar disa persona që kanë qenë dëshmitarë në momentin e grabitjes.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, asnjë humbje jete, 2 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, asnjë humbje jete, 2 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, asnjë humbje jete, 2 raste të reja në 24 orët e fundit