Një “Palmë e Artë” për Jodie Foster

jodie foster 600x338

Aktorja Jodie Foster do të nderohet dy herë në festivalit e filmit në Kanë këtë vit.

Foster, 2 herë fituese e çmimit Oskar, do të jetë e ftuara e nderit, që do të çelë festivalin më 6 qershor.

58-vjeçarja, aktore dhe producente, do të nderohet me çmimin “Palma e Artë” për arritjet e saj dhe udhëtimin brilant artistik.