Një viktimë dhe 11 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

kosova koronavirusi 1 1100x620

Të dielën, Kosova regjistroi një viktimë dhe 11 raste të reja me koronavirus.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njoftoi se në 24 orët e fundit janë shëruar edhe 146 pacientë, gjë që e çon në 104.054 numrin e përgjithshëm të të shëruarve nga COVID-19.

Raste aktive me koronavirus vazhdojnë të jenë 1.198. Gjatë 24 orëve të fundit, 1.647 persona janë vaksinuar kundër koronavirusit.