Policia zbulon parcelën gjigante me kanabis në shtëpinë e aristokratit anglez

Screenshot 27 1100x620

Policia britanike ka zbuluar një parcelë gjigante të mbjellë me bimë kanabisi në një kështjellë në pronësi të aristokratit ekscentrik Sir Benjamin Slade.

Brenda pronës që është ndërtuar në shekullin e 17 u gjetën mijëra rrënjë bimë narkotike, sa policisë iu deshën dy ditë për t’i shkulur dhe asgjësuar ato.

Mësohet se aristokrati i njohur Slade e kishte dhënë më herët pronën në Somerset me qira, pa qenë në dijeni se aty zhvillohej një aktivitet i paligjshëm.

Kështjella Woodland e shtrirë në një sipërfaqe 12 hektarësh është njohur nga të gjithë si një vend luksoz që përdorej më herët për organizimin e dasmave dhe ceremonive të tjera.

Deri tani janë arrestuar 2 persona për lëndën narkotike, ndërkohë që vijojnë hetimet për gjetjen e personave të tjerë të përfshirë.