21 infeksione dhe 1 viktimë nga koronavirusi në Kosovë

kosova koronavirusi 1 1100x620

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar të mërkurën 21 raste të infektimit me koronavirus pas testimit të 2,114 mostrave.

Përgjatë 24 orëve të fundit është regjistruar një viktimë, për një total prej 2247 fatalitetesh.

Instituti ka njoftuar gjithashtu se janë shëruar 111 pacientë nga Covid-19, ndërsa raste aktive janë 832.

Prej 13 marsit 2020, kur janë regjistruar rastet e para të infektimit, autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar 107,533 pacientë me këtë virus.