5 viktima nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

maqedoni covid 1100x620

Pesë persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut.

Nga 2619 testet e bëra rezultuan pozitivë  28 persona, ndërsa u shëruan dhe 23 persona të tjerë.

Që ga nisja e pandemisë, numri i të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut arrin 155.469, ndërsa ai i të vdekurve është 5.467. Aktualisht shënohen 451 raste aktive.