1 humbje jete nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Koronavirusi ne maqedonine e veriut 1100x620

Një person ka humbur jetën ndërsa 18 të tjerë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Maqedonisë së Veriut bëri të ditur se 31 pacientë janë shëruar nga koronavirusi ndërsa 437 raste mbeten aktive.

Me këto shifra, numri i përgjithshëm i rasteve pozitive në vendin fqinj arrin në 155,487, i viktimave në 5468 dhe i të shëruarve në 149582.

  • LAJMI I FUNDIT | Shqipëri, 1 humbje jete në 24 orë nga COVID-19
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Janë 8 rastet e reja nga COVID-19 në 3375 testime
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Marrin trajtim spitalor 19 pacientë, 5 në terapi intensive