Furnizim i ri për “meme”, Cristiano dhe goditja e dënimit më e keqe e ekzekutuar ndonjëherë

Cristiano Ronaldo ekzekutoi goditjen më të keqe të dënimit në karrierën e tij, gjatë miqësores Portugali-Izrael.

Sulmuesi goditi shumë lart portës kundërshtare, me topin që përfundoi pothuajse jashtë stadiumit.

Gjithsesi, vetëm disa minuta më vonë, CR7 gjeti golin, duke arritur në shifrën 104 gola me kombëtaren, vetëm 5 gola larg rekordit absolut të Ali Daei.