Një viktimë nga koronavirusi në Kosovë

kosova koronavirus viktima pare 1100x620

Një persona ka humbur jetën ndërsa 11 të tjerë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bëri të ditur se 109 pacientë janë shëruar nga koronavirusi ndërsa 733 raste mbeten aktive.

Me këto shifra, numri i përgjithshëm i rasteve pozitive në Kosovë arrin në 107,544, i viktimave në 2,248 dhe i të shëruarve në 104,563.