Aksident me vdekje në aksin Elbasan-Peqin

ambulance aksident 1100x620

Një person humbi jetën si pasojë e një aksidenti rrugor që ndodhi në aksin rrugor Elbasan-Peqin në orët e mbrëmjes së të premtes.

Në aksident u përfshinë një kamionçinë me një mjet tip Ford, ku për pasojë humbi jetën një pasagjer që ndodhej të makina e vogël.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.