Konflikti mes kushërinjve degjeneron në përdorimin e armës së zjarrit

te shtena me arme 1100x620

Një sherr mes dy kushërinjve në Maliq ka degjeneruar në përdorimin e armës së zjarrit. Ngjarja në fshatin Pogdorie.

Fillimisht konflikti ka nisur verbalisht, e më pas njëri prej tyre ka qëlluar me pushkë, por fatmirësisht nuk ka plagosur asnjërin.

Autori Ervin Gura u arrestua nga policia ndërkohë që po vijojnë hetimet për ngjarjen. Mësohet se kushërinjtë janë konfliktuar për motive të dobëta dhe ngjarja ka ndodhur afër banesës së autorit.