Gjenevë, përfundon takimi Biden-Putin, priten konferencat për shtyp

Nga A2 CNN
16 Qershor 2021, 17:43 | Bota
Gjenevë, përfundon takimi Biden-Putin, priten konferencat për

Ka përfunduar samiti në Gjenevë të Zvicrës midis presidentit amerikan Joe Biden dhe atij rus Vladimir Putin.

Takimi cilësohet si historik nga analistët  për shkak të klimës së tensionuar midis vendeve, dhe sipas burimeve u nda në dy pjesë.

E para zgjati rreth1 orë e gjysmë, dhe më vonë, pas 45 minuta pushim, takimi rifilloi për pak më shumë se një orë.  Pritet që dy presidentët të mbajnë dy konferenca për shtyp paralele, ku të sqarojnë mbi rezultatet e takimit.  

https://a2news.com/2021/06/16/nis-takimi-biden-putin-ne-toke-neutrale-zvicra-uron-te-kene-nje-dialog-te-frytshem/
https://a2news.com/2021/06/16/biden-shba-dhe-rusia-dy-fuqi-te-medha/

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi