U shkatërrua nga tërmeti, publikohen pamjet nga rindërtimi i Thumanës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë të premte pamjet nga punimet në Thumanë, një nga zonat më të dëmtuara nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të vitit 2019.

Sikurse shkruan kryeministri, “me Thumanën ku po merr formë qyteza e Rilindjes, me 14 pallate dhe 158 shtëpi”.