Danimarka vijon ëndrrën

Screenshot 20210703 194853 Chrome 600x338

Danimarka mposhti 2-1 Republikën Çeke dhe kalon në gjysmëfinalet e “Euro 2020”.

Delaney dhe Dollberg shënuan për danezët dy gola në pjesën e parë, ndërsa Schick shkurtoi diferencën në pjesën e dytë.

Tashmë, Danimarka pret fituesen e çiftit Angli-Ukrainë në gjysmëfinale.